Lublin Stomatolog Dentysta Profilaktyka Chirurgia Protetyka - Przebieg leczenia
Umów się na wizytę telefonicznie +48 669 681 007 lub online
ikonka facebook
zdrowe zębyprotetykaortodoncjaimplantywybielanie zębów
Implanty, korony, mosty, licówki!
Zdrowe zęby, Piękny uśmiech to Prima-Dent

implant06bPrzebieg leczenia

Konsultacja:

Na tej wizycie pacjent przedstawia swoje oczekiwania co do efektów kosmetycznych. Lekarz przedstawia Pacjentowi wszystkie możliwe rozwiązania, wyjaśnia wszystkie procedury, koszty oraz czas leczenia.

Często niezbędne są dodatkowe zabiegi przygotowujące do wszczepienia implantu, takie jak odbudowa kości lub tkanek miękkich. Rozmowa wstępna z Pacjentem pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na wszelkie nurtujące pytania dotyczące przebiegu leczenia.

Wywiad:

Na pierwszym spotkaniu i konsultacji ważna jest wymiana informacji na temat ogólnego stanu zdrowia Pacjenta. Podczas wywiadu i badania, lekarz uzyskuje szczegółowe informacje o stanie zdrowia Pacjenta, czy był w ostatnich 10-ciu latach pod specjalistyczną opieką lekarską i czy przechodził jakieś operacje, czy przyjmuje obecnie leki. Szczególną uwagę zwraca się dodatkowo na choroby serca, płuc wątroby, nerek, ewentualną cukrzycę, choroby tarczycy czy zaburzenia krzepnięcia. U osób w wieku średnim, w tym głównie kobiet, ważny jest wywiad pod kątem osteoporozy.

Badanie kliniczne:

Badanie jamy ustnej jest nieodzownym uzupełnieniem wywiadu z Pacjentem. Zawsze ze strony lekarza padają pytania dotyczące nawyków higienicznych, o ewentualne występowanie stanów zapalnych jamy ustnej, krwawienia dziąseł, czy zaobserwowanego zwiększenia ruchomości zębów. Lekarz zwraca uwagę na ewentualnie używane uzupełnienia protetyczne – dbałość o nie oraz na to, czy Pacjent zachowuje odpowiednią higienę jamy ustnej.

Radiologia:

Nieodzownym do planowania prac na implantach u każdego Pacjenta jest ocena ilości i jakości tkanki kostnej mającej stanowić podłoże dla wszczepu. Informacje te potrzebne są lekarzowi do oceny kości przed umieszczeniem wszczepu zębowego, ale też do monitorowania zmian zachodzących w kości po wprowadzeniu wszczepu. W większości przypadków bazujemy na zdjęciach pantomograficznych pozwalających ocenić warunki do planowanej implantacji. Czasem jednak niezbędne jest wykonanie tomografii wiązki stożkowej CBCT.

Zabieg implantacji:

Po przeprowadzeniu wszelkich potrzebnych badań i omówieniu z Pacjentem przebiegu zabiegu następuje tzw. zabieg implantacji, czyli wszczepienia implantu.
Implantacja to zabieg chirurgiczny, wykonywany w warunkach aseptyki i sterylności. Wszczepienie implantu polega na przygotowaniu miejsca pod wszczep, a następnie wprowadzenie do niego implantu. Zabieg wszczepienia implantu trwa około 30 minut. Pacjent nie doświadcza żadnych przykrych wrażeń ani podczas operacji, ani po niej.
Czas wgajania się implantu wynosi od 2 do 6 miesięcy. Po tym czasie można przejść do części protetycznej

Faza protetyczna:

Po wgojeniu się implantu możemy przejść do fazy protetycznej. Trwa ona około 4 tygodni. Zaczyna się od odsłonięcia implantu i przykręcenia do niego śruby bądź łącznika z koroną tymczasową, który będzie miał za zadanie wyprofilować w odpowiedni sposób dziąsło wokół implantu. Czas gojenia, profilowania dziąsła trwa około 2 tygodni. Po tym czasie możemy pobrać wycisk pod ostateczną prace protetyczną, która wykonywana będzie w specjalistycznej pracowni protetycznej. Wykonywanie pracy protetycznej wiąże się z 4-5 wizytami. Podczas tych wizyt dentysta w porozumieniu z pacjentem dobierze odpowiedni kształt oraz kolor wykonywanych koron lub mostów. Ostatnia wizyta kończy fazę protetyczną, od teraz pacjent może się cieszyć swoimi stałymi zębami odczuwanymi jak swoje! Należy jednak pamiętać, że nowe zęby muszą być starannie myte oraz regularnie doglądane tak jak Twoje własne.

implant06c

KLINIKA IMPLANTOLOGII I STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ
GABINET STOMATOLOGICZNY 20-554 Lublin ul. Ułanów 7
Umów się na wizytę telefonicznie +48 669 681 007 lub online
powrót do góry strony