ul. Ułanów 7, 20-554 Lublin
(w prześwicie)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8.00-19.00
Sobota – Niedziela: nieczynne

Endodoncja

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Lublinie

Witamy na stronie
Kliniki PRIMA-DENT

Obecnie wiele zębów “skazanych” na usunięcie da się wyleczyć. Jest to możliwe dzięki wąskiej dziedzinie stomatologii zwanej endodoncją. Leczenie endodontyczne to nic innego jak leczenie kanałowe. Leczenie to w dużym uproszczeniu i nie zagłębiając się w szczegóły polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i z systemu kanałowego korzeni zębów, mechanicznym i chemicznym opracowaniu tego systemu, a następnie szczelnym wypełnieniu materiałami specjalnie do tego celu stworzonymi.

periodontologia

Kluczem do sukcesu leczenia kanałowego jest mechaniczne i chemiczne oczyszczenie i poszerzenie kanałów korzeniowych na całej ich długości. Jest to możliwe dzięki specjalnie do tego celu stworzonym i ciągle udoskonalanym narzędziom kanałowym. Bardzo ważne jest, aby system kanałów był opracowany na całej jego długości.

endomaster

Dzięki urządzeniu zwanemu endometrem możemy zmierzyć długość kanału korzeniowego z dużą dokładnością. Jest tu wykorzystywane zjawisko różnej przewodności prądu elektrycznego przez tkanki zębowe i znajdujące się poza zębem. Dzięki endometrowi można przeprowadzić prawidłowe leczenie kanałowe u kobiet w ciąży, co z uwagi na szkodliwość promieni rentgenowskich musiało być odkładane do czasu rozwiązania.

Liczne badania udowodniły, że powszechnie stosowana metoda pomiaru długości kanału korzeniowego oparta tylko na zdjęciu rentgenowskim jest bardzo często zawodna. Po opracowaniu systemu kanałowego, oczyszczeniu a następnie jego osuszeniu przystępujemy do wypełniania kanału. Dopiero teraz możemy przystąpić do odbudowy korony zęba materiałami wypełnieniowymi lub bardzo często koroną protetyczną. Tak przeleczony ząb ma szansę służyć jeszcze przez wiele, wiele lat.

Leczenie endodontyczne jest pracochłonne i czasochłonne. Wymaga specjalistycznego, drogiego oprzyrządowania oraz wiedzy i umiejętności. Czasem zdarza się, że zęby wcześniej leczone kanałowo wymagają powtórnego leczenia. Objawem wskazującym na taką konieczność może być ból. Po powtórnym opracowaniu i dokładnym wypełnieniu systemu korzeniowego zęba kość odbudowuje się i zmiany oraz ból znikają.

O nas

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej PRIMA-DENT to nowoczesna i dobrze wyposażona klinika stomatologiczna w Lublinie.

Istnieje już ponad 25 lat. Jest to miejsce, gdzie współgrają ze sobą doświadczenie oraz nowoczesne techniki leczenia i innowacyjność.

Zadzwoń teraz

REJESTRACJA 
 
669 681 007
Aktywny jest także poprzedni numer
81 527 41 71

Nasz adres

20-554 Lublin, ul. Ułanów 7
(w prześwicie)

Godziny otwarcia

Copyright © Klinika Prima-Dent 2021

ul. Ułanów 7, 20-554 Lublin
(w prześwicie)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8.00-19.00
Sobota – Niedziela: nieczynne

Copyright © Klinika Prima-Dent 2021