ul. Ułanów 7, 20-554 Lublin
(w prześwicie)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8.00-19.00
Sobota – Niedziela: nieczynne

Stomatologia dziecięca

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Lublinie

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Dziecko należy do wrażliwych pacjentów, żywo reagujących na wszelkiego rodzaju bodźce – tak psychiczne jak i fizyczne. Wizyta u stomatologa wiąże się zawsze z uczuciem lęku, a przykre przeżycia z takich wizyt dziecko pamięta długo. Wynikiem tego może być lęk przed zabiegiem stomatologicznym w wieku dojrzałym.

Umiejętne postępowanie lekarza wobec dziecka jest bardzo istotne. Lekarz powinien umieć zmniejszyć lęk u małego pacjenta, co usprawni interakcje lekarz-pacjent, a to w przyszłości wpłynie na efektywność leczenia. Ważny jest również życzliwy stosunek lekarza do dziecka i informowanie go o przebiegu leczenia. Nie bez znaczenia jest także rola rodziców i opiekunów.

wizyta-adaptacyjna

Nie powinni oni straszyć dziecka przed zabiegiem i nie przekazywać nieświadomie swojej negatywnej postawy wobec leczenia stomatologicznego. Aby zminimalizować lęk stomatologiczny należy już około 2 roku życia oswoić dziecko z instrumentaruim i otoczeniem w gabinecie stomatologicznym. Służy temu tak zwana wizyta adaptacyjna, będąca formą zabawy, nie połączona z żadnymi zabiegami leczniczymi, ale przyzwyczajająca dziecko do współpracy z lekarzem.

Duże doświadczenie w pracy z dziećmi pozwoli nam zminimalizowanie u nich obaw związanych z leczeniem stomatologicznym, zapewni zdrowe zęby mleczne i piękny uśmiech.Po wizycie dzieci otrzymują niewielki prezent w postaci naklejek

Poznaj eksperta stomatologii dzięcięcej

USER

Lek. Magdalena Kwiatkowska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalista Ortodoncji. Wszczęty przewód doktorski o tematyce ortodontycznej. Ukończyła liczne kursy stomatologiczne i ortodontyczne w kraju i za granicą. Autorka kilkunastu publikacji naukowych.Cechuje się dużą empatią i perfekcjonizmem. W Klinice Prima-dent Lublin zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych.

O nas

Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej PRIMA-DENT to nowoczesna i dobrze wyposażona klinika stomatologiczna w Lublinie.

Istnieje już ponad 25 lat. Jest to miejsce, gdzie współgrają ze sobą doświadczenie oraz nowoczesne techniki leczenia i innowacyjność.

Zadzwoń teraz

REJESTRACJA 
 
669 681 007
Aktywny jest także poprzedni numer
81 527 41 71

Nasz adres

20-554 Lublin, ul. Ułanów 7
(w prześwicie)

Godziny otwarcia

Copyright © Klinika Prima-Dent 2021

ul. Ułanów 7, 20-554 Lublin
(w prześwicie)

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8.00-19.00
Sobota – Niedziela: nieczynne

Copyright © Klinika Prima-Dent 2021