Lublin Stomatolog Dentysta Profilaktyka Chirurgia Protetyka - Protetyka Problemy protetyczne
Umów się na wizytę telefonicznie +48 669 681 007 lub online
ikonka facebook
zdrowe zębyprotetykaortodoncjaimplantywybielanie zębów
Implanty, korony, mosty, licówki!
Zdrowe zęby, Piękny uśmiech to Prima-Dent

Problemy protetyczne

Nasi pacjenci maja dostęp do każdej, najbardziej nawet zaawansowanej techniki protetycznej. Wysokiej jakości protezy akrylowe, szkieletowe, nylonowe, protezy bezklamrowe (różne systemy zamków protetycznych, od najprostszych po najbardziej wyrafinowane). Klasyczne korony ceramiczne, korony kompozytowe, korony galwaniczne, korony pełnoceramiczne ( Zirconia, Enpress ), mosty pełnoceramiczne oraz wszystko to co współczesna protetyka jest w stanie zaoferować. Współpracujemy bowiem z najlepszymi laboratoriami protetycznymi, których profesjonalizm jest wysoko ceniony. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Nawet najbardziej wymagającemu pacjentowi, nasza klinika jest w stanie zaproponować satysfakcjonujące go rozwiązanie protetyczne pod względem funkcjonalnym jak i estetycznym.

protetyk01Uzupełnianie braków zębowych – czyli protetyka stomatologiczna
Protezy stomatologiczne są aparatami leczniczo-rehabilitacyjnymi. Korzystając z synonimów możemy użyć takich określeń jak: proteza zębowa, dostawka protetyczna, uzupełnienie protetyczne, konstrukcja protetyczna. W ciągu ostatnich dziesięcioleci protetyka osiągnęła bardzo wysoki poziom. Nie może być on jednak usprawiedliwieniem dla zaniechania leczenia, a w konsekwencji usuwania zębów. Należy pamiętać, że proteza jest i bez względu na postęp technologiczny pozostanie ciałem obcym w jamie ustnej.

Można się do niej przyzwyczaić, ale nie wolno zapominać, że należy ją czyścić jak własne zęby. Wprawdzie nie boli, ale często nieprawidłowo wykonana jest przyczyną zaburzeń czynnościowych prowadzących do zmian w przyzębiu i stawach skroniowo – żuchwowych. Jeszcze jedno, proteza nie jest wieczna i po pewnym czasie wymaga wymiany na nową.

Jeżeli doszło do utraty zębów konieczne jest ich uzupełnienie. Każda nawet pojedyncza luka stwarza, bowiem zagrożenie dla sąsiadujących z nią zębów. Mają one tendencję do pochylania się, a nawet przesuwania w kierunku wolnej przestrzeni. Ząb przeciwstawny wysuwa się z zębodołu, staje się “dłuższy”, a to z biegiem czasu może doprowadzić do jego utraty.

Większe braki w uzębieniu często są przyczyną patologicznego starcia pozostałych zębów, ich rozchwiania, a także schorzeń stawów skroniowo -żuchwowych. Dlatego, im wcześniej zostanie wykonana proteza, tym lepiej.

W zależności od istniejących warunków w jamie ustnej, stosowane są różne rodzaje uzupełnień protetycznych.

KLINIKA IMPLANTOLOGII I STOMATOLOGII ESTETYCZNEJ
GABINET STOMATOLOGICZNY 20-554 Lublin ul. Ułanów 7
Umów się na wizytę telefonicznie +48 669 681 007 lub online
powrót do góry strony