Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Lublinie

Stomatolog Lublin

Szukaj

Zadzwoń
tel: 669 681 007 tel: 81 527 41 71

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 8.00-19.00

METAMORFOZY PACEJNTÓW

Zobacz EFEKTY METAMORFOZ przeprowadzonych w naszej Klinice – najedź kursorem na zdjęcie i przesuń

ZOBACZ EFEKTY METAMORFOZ W KLINICE PRIMA-DENT – Najedź kursorem na zdjęcie i przesuń

- METAMORFOZA 1 -

leczenie1leczenie2

Pacjentka zgłosiła się w celu uzupełnienia braków skrzydłowych w szczęce. Od lat skazywana była na protezy ruchome. Nie wyobrażała sobie życia z protezą ruchomą.

Po diagnostyce radiologiczne CBCT padła decyzja o zastosowaniu wszczepów śród kostnych – implantów zębowych. Implanty pozwoliły na wykonanie mostów w strefach bocznych. Na zęby przednie w szczęce założono korony ceramiczne w celu poprawy estetyki uśmiechu.

Lek. dent. Maciej Kwiatkowski – leczenie implantologiczne, leczenie protetyczne.

- METAMORFOZA 2 -

leczenie3leczenie4

Leczenie, którego efekt prezentujemy, było dużym wyzwaniem dla naszego zespołu. Pacjentka zgłosiła się po leczeniu ortodontycznym w innym gabinecie. W pozycji 21 widoczny ząb bliźniaczy który zdecydowanie zaburzał estetykę.

Wraz z pacjentką podjęto decyzję o ekstrakcji wyżej wymienionego zęba. Przeprowadzono ponowne leczenie ortodontyczne w celu poprawy nagryzu pionowego, poziomego oraz uzyskaniu złotych proporcji uśmiechu. W miejscu 21 został wprowadzony implant. Po okresie osseointegracji implantu, wykonano koronę cyrkonową licowaną ceramiką oraz licówki ceramiczne na zęby 11,12 oraz 22. Pacjentka jest zachwycona efektem.

Lek. dent. spec. orto. Magdalena Kwiatkowska – leczenie ortodontyczne

Lek.dent. Maciej Kwiatkowski – leczenie implantoprotetyczne

- METAMORFOZA 3 -

leczenie5leczenie6

Prezentowany przypadek leczenia implantoprotetycznego wymagał wiele uwagi. Zaawansowana periodontopatia oraz protruzja obuszczękowa wymagała ekstrakcji prawie wszystkich zębów. Zaplanowano leczenie protezą stałą wspartą na wszczepach śródkostnych. Wprowadzenie wszczepów w szczęce wymagało podniesienia dna zatoki szczękowej prawej. Praca oparta na łącznikach typu MultiUnit frezowana z tytanu licowana ceramiką. Pacjent odzyskał swój uśmiech z lat młodości.

Lek. dent. Maciej Kwiatkowski – leczenie implantoprotetyczne

- METAMORFOZA 4 -

metamorfoza4-przedmetamorfoza4-po

Pacjent w młodym wieku zgłosił się z mnogimi recesjami I klasy wg Millera. Recesje widoczne przy zębach 21,22,23,24. Leczenie polegało na mikrochirurgicznym pokryciu recesji metodą tunelową, podnabłonkową tkanką łączną pobraną z podniebienia.
Widoczny efekt po 3 tygodniach od zabiegu podczas zdejmowania szwów. Tkanki wymagają maturacji. Pogrubiony fenotyp dziąsła zabezpieczy przed recesjami na wiele lat. Efekt w 100% spełnił oczekiwania pacjenta.

Lek. dent. Maciej Kwiatkowski – leczenie mikrochirurgiczne

- METAMORFOZA 5 -

leczenie9leczenie10

Kolejna rekonstrukcja zwarcia! Zadowolonej pacjentki Prima-Dent!

Pacjentka od lat marzyła o zdrowym i pięknym uśmiechu. Zgłosiłą się z zaawansowanym starciem zębów. Po wnikliwym wywiadzie, dokumentacji fotograficznej, diagnostyce obrazowej oraz badaniu stawu skroniowo-żuchwowego, przystąpiliśmy do planowania pracy docelowej. Zaplanowano rekonstrukcje zgryzu poprzedzoną uzupełnieniem braków międzyzębowych wszczepami śródkostnymi. Po deprogramacji wykonano korony całoceramiczne z dwukrzemianu litu.

Pacjentka jest bardzo zadowolona i cieszy się z poprawy jakości swojego życia. Czuje się pewniej, zaczęła się uśmiechać.

Lek.dent. Maciej Kwiatkowski – leczenie implantologiczne, leczenie protetyczne

- METAMORFOZA 6 -

met-6-przedmet-6-po

Pacjent zapytany na pierwszej wizycie o oczekiwania względem leczenia odpowiedział iż chciałby znów móc się szeroko uśmiechać.

Po wnikliwej analizie zapadła decyzja o wykonaniu koron cyrkonowych pełnokonturowych w łuku górnym. Poprzedzone to było leczeniem endodontycznym oraz zachowawczym. Efekt zdecydowanie przerósł oczekiwania pacjenta a odzyskany uśmiech przywrócił pewność siebie.

Lek.dent. Maciej Kwiatkowski – leczenie protetyczne

- METAMORFOZA 7 -

wymiana-koron-przed

Zdjęcia prezentują przypadek wymiany uzupełnień metaloceramicznych na cyrkonowe. Wykonano mosty oraz korony cyrkonowe pełnokonturowe.


lek. dent. Maciej Kwiatkowski

- METAMORFOZA 8 -

flowinjection-po
Prezentowany przypadek prezentuje szybką metamorfozę uśmiechu nieinwazyjną metodą flowinjection. Po skanie wewnątrzustnym i rejestracji relacji centralnej zostało wykonane nawoskowanie zębów górnych. Na bazie nawoskowania technik wykonał indeksy silikonowe do odbudowy metodą flowinjection. W gabinecie podczas jednej wizyty zęby zostały odbudowane. Na wizytach kontrolnych dodatkowe polerowanie. Metoda ta daje możliwości przywrócenia utraconej wysokości zwarcia bez straty twardych tkanek zęba. 
 
lek. dent. Maciej Kwiatkowski.